Back to Top
 

YKS Kampı

Öğrencilerin üniversite sınavına hazırlanırken YKS kampı gibi ortamlardan, öğrenci koçlarından destek almaları mümkündür. Bu destekler öğrencilerin sınava hazırlık aşamasında pek çok konudaki stresini, sıkıntısını, endişesini ortadan kaldırabilmektedir. Ülkemizdeki üniversite sınavı gerçeği kimi zaman öğrencilerin yanlış hazırlanabilme durumunu ortaya çıkarabilmektedir. Bunun nedeni öğrencilerin belirli saatler içerisinde sayıca çok soruyu hızlı bir şekilde ve mantık çerçevesi içerisinde çözmeye çalışmalarıdır. Hayallerindeki bölüme yerleşebilmeleri adına öğrencileri genel anlamda sınavların strese soktuğu görülmektedir. Bu stres ise öğrencinin düzgün bir şekilde sınava hazırlanmasına engel olmaktadır ya da hazırlanmış olduğu sınavda maalesef soruları yanlış cevaplamasına, algı sisteminde hatalar oluşabilmesine neden olabilmektedir. İşte tüm bu sıkıntıların ortadan kalkması amacı ile bir öğrencinin yıllardır çalışmış olduğu, hayalini, heyecanını, umutlarını bağladığı üniversite sınavı mühim bir adımdır. Hedeflerindeki bölüme, geleceğe umutla bakmasını sağlayacağı, mutluluk ve huzur içerisinde çalışabileceği bir mesleğe sahip olabilmesi adına YKS kampı gibi araçlar şart olmaktadır. Peki, YKS kampı nedir? YKS kampı öğrencilere tam olarak ne fayda sağlamaktadır? ProKoç akademinin YKS kamplarındaki etkileri ve rolü tam olarak nedir?

  1. YKS Kampı Nedir?
  2. YKS Kampı'nın Faydaları Nelerdir?
  3. Neden Prokoç YKS Kampı?

YKS Kampı Nedir?

YKS bilindiği gibi Yükseköğretim Kurumları Sınavı'dır. Ülkemizde öğrencilerin bir üniversiteye yerleşebilmesi adına girmiş olduğu sınava denmektedir. Bu sınavlara hazırlanırken öğrenciler pek çok stresli aşamadan geçmektedir. Gerek lise döneminde gerekse öncesi bu büyük sınava bir öğrencinin hazırlanması oldukça yorucu ve zahmetli olabilmektedir. Bu nedenle öğrenciler gerekli desteği mümkün olduğunca almalıdır. Hayallerindeki mesleğe yerleşebilmek adına alacağı her türlü destek öne çıkmasını sağlayacaktır. YKS kampı, öğrencilerin sınava kadar, belirli bir süre içerisinde eğitmenler aracılığı ile hazırlanmasıdır. Bu kamplarda koçlar tarafından belirlenen ders programları ile birlikte öğrenciler sorunların ve endişelerinin üzerinden gelmekte, sınava en iyi şekilde hazırlanmaktadır.

YKS Kampı'nın Faydaları Nelerdir?

YKS kamplarında amaç öğrencilerin daha planlı ve programlı bir şekilde sınava hazırlanmalarıdır. Kimi zaman yanlış programlar öğrencilerin vaktini çalmakta ve sınavda hatalar ortaya çıkmaktadır. Ancak kamplar sayesinde kamp öncesi ve sonrası yapılan seviye testleri, düzenli olarak uygulanan deneme sınavları, dosya ve kaynak takviyesi, en doğru çalışma planlaması ve düzeni ile birlikte öğrencinin sınav dönemi en rahat şekilde geçirmesi sağlanmaktadır. YKS kampında öğrencinin üniversite sınavını kazanabilmesini sağlayacak her bilgi ve strateji öğretilmektedir. Sınav kazanmak ezber ile gerçekleşmemektedir. Strateji, mantık, psikolojik gerçeklik ile sınav kazanılır. Bir YKS kampı ise öğrencilere bu etken noktaların hepsini sağlamaktadır.

Neden Prokoç YKS Kampı?

Prokoç kendi kullanmış olduğu sistem sayesinde öğrencilerin kamp sürecindeki gelişimini kaydeder. Eksiklerini belirler, öğrencinin seviyesine ve okuldaki eğitimine göre bir program hazırlar. Eğitmenlerin desteği, bol deneme sınavı, bol kaynak sunumu ile eksik bir şekilde öğrencinin sınava girmesine ve kazanmasına kesin gözü ile bakılır. Prokoç her yeni dönemde daha fazla öğrenci ile bir araya gelir ve daha fazla kişiyi üniversite öğrencisi olmaları için teşvik eder, destek olur.