Back to Top
 

TYT Bitirme Kampı

Günümüzde öğrenciler üniversite hazırlık aşamasında alabilecekleri her desteği almaktadır. Bundaki amaç güzel bir bölüme yerleşebilmek ve nihayetinde meslek hayatına atılabilmektir. Ancak, çoğu öğrenci sınava hazırlanma aşamasında stres yaşamakta, sınav anında sıkıntılar oluşabilmektedir. Bunların temelinde öğrencilerin zorlu çalışma şartları, ağır ders-sınav koşulları yer almaktadır. Ancak en önemli etken öğrencilerin tam olarak hangi alanda başarılı olduklarını, hangi bölüm ve meslekte daha başarılı, huzurlu olacaklarını bilememeleridir. Böyle anlarda öğrencinin destek alması, akademik ve kişisel gelişiminde doğru adımları atması tüm hayatı açısından önem taşımaktadır. Yıl kaybetmemek, sene atlamamak adına, tam vaktinde doğru alanlar, doğru bölümler tercih edilmeli, buna en uygun çalışma planları hazırlanmalıdır. İşte tam da bu karmaşa anında eğitim kampları devreye girmektedir. TYT bitirme kampı, öğrencilerin tüm üniversite hazırlık sürecini en iyi şekilde atlatabilmelerine olanak sağlamaktadır.

  1. TYT Bitirme Kampı Nedir?
  2. Prokoç Akademi ile TYT Bitime Kampı

TYT Bitirme Kampı Nedir?

Üniversite sınavı yıllar içerisinde değişikliklere uğramıştır. Farklı oturumlarla gerçekleşen sınavın 1. oturumu TYT olarak gerçekleşmektedir. Temel yeterlilik sınavı denilen bu bölümde bilindiği gibi öğrenciler Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler testlerinden geçmeye çalışmaktadır. Özelikle öğrencilerin zorlandığı dersler olan bu bölümde soru kayıpları verilebilmektedir. Öğrencinin uzun zamandır hazırlandığı sınavda yaşadığı stres, panik kimi zaman sınavın bitirilmesine engel olmaktadır. Oysa TYT bitirme kampı sayesinde, öğrenciler sadece dersler açısından değil psikolojik açıdan da destek görmektedir. Böylelikle yıllardır süregelen bir süreçte sınav esnasında herhangi bir panik yaşamanın önüne geçilmektedir. TYT Bitirme Kampı, öğrencilere sınava kadar her konuda en ince detaylarıyla hazırlanmalarında yardımcı olur. Kamp öncesi ve sonrası yapılan seviye sınavları, kamp esnasında yapılan deneme testleri, konu eksikleri tamamlama gibi her konuda öğrencinin gelişimi tamamlanmaktadır. TYT özellikle sınavda mümkün olan en yüksek puanın alınması gereken oturumdur. Lise eğitimi boyunca ilk iki senede görülen konuların çıktığı TYT oturumunda eski konulara dönülmesi öğrencilerde stres yaratabilmektedir. Bu nedenle kamp sayesinde geçmişe dair her konu öğrencinin önüne getirilmekte, tüm eksikleri giderilmektedir.

Prokoç Akademi ile TYT Bitime Kampı

Prokoç Akademi'nin öğrencilere sunduğu hizmetler arasında TYT bitirme kampı etkinliği yer almaktadır. Bilindiği gibi TYT üniversite sınavının oturumlarından biridir. Temel Yeterlilik Sınavı olarak geçmektedir. Bu oturumda öğrencilere lise eğitim hayatlarında 9.-10. sınıflarda görmüş oldukça dersleriyle alakalı testler sunulmaktadır. Öğrencilerin özellikle geçmişe yönelik konularda sıkıntı çektiği bilinmektedir. Bu yüzden TYT kampı, Prokoç Akademi sayesinde öğrencilere geçmişteki derslerinde aynı başarıyı sınavda gösterebilmelerini sağlamaktadır. Sınavla başa çıkma stratejisini, sınav formatının işleyişinin anlaşılabilir olması sağlanmaktadır. Öğrenciler kimi zaman sınava hazırlık sürecini rahat geçirse de sınav esnasında paniğe kapılabilmektedir. Sınav bir bütündür ve kamplarda öğrencilere sınav esnasında nasıl rahat olabilecekleri, paniğe kapılmadan soruları nasıl çözebilecekleri öğretilmektedir. Prokoç, değerli eğitmenleriyle TYT kampında öğrencilere A'dan Z'ye hem eğitim öğretim hayatına dair, hem sınava hazırlık alanında, hem de sınav esnasında soruları endişesiz bir şekilde rahatlıkla çözebilmeleri adına en uygun sistemler uygulamaktadır.