Back to Top
 

Öğrenci Koçu

Prokoç önderliğinde, öğrenci koçu yardımları sayesinde oldukça stresli bir dönemi rahatlıkla atlatmak mümkündür. Ülkemizde öğrencilerin en çok stres ve zorluk yaşadığı, tercihlerin arasından sıyrılamadığı, hayatla bağını koparmaya kadar ilerlediği en ağır dönem üniversite sınavı hazırlık anlarıdır. Ancak bu dönemin hiçbir zaman stresli geçmesine gerek yoktur. Öğrenci koçu yardımları sayesinde, her öğrenci stres yaşamadan, kafasındaki soru işaretlerini kurtulabilir. Hayalindeki mesleği keşfedebilir ya da her zaman hayalinde yer edinen mesleğe nihayet kavuşabilir. Bunların hepsi öğrenci koçluğu sayesinde kolaylıkla gerçekleşebilir. Peki, öğrenci koçluğu nedir? Tam olarak bir öğrenci koçu nasıl bir işleve sahiptir? Öğrenciye ne gibi faydaları bulunmaktadır? Prokoç Akademi'nin bu alandaki yeri nedir?

  1. Öğrenci Koçu Kimdir?
  2. Öğrenci Koçunun Öğrenci Üzerindeki Faydaları ve Etkileri Nelerdir?
  3. Prokoç Akademi ile Öğrenci Koçluğunun Bir Farkı Var Mı?

Öğrenci Koçu Kimdir?

Hayatın pek çok alanında koç yardımları ile karşılaşmak mümkündür. Bu yardımlardan bir tanesi de öğrenci koçları tarafından sağlanmaktadır. Öğrenci koçu, öğrencilerin özellikle üniversite sınavlarına hazırlık dönemini rahat atlatmasını, stresin ortadan kaldırılmasını ve öğrencinin hedefine ulaşmasını sağlayan kişidir. Öğrenciler uzun yıllardır aslında ilkokul döneminden beri üniversiteye hazırlık sürecindedir. Bunun bilincine varıldığında son dönemlerde öğrenci üzerinde bir baskı oluşmamaktadır. Bu sebepler her okul döneminde ya da belirli aralıklarda öğrenci koçlarının yardımlarından faydalanmak mümkündür.

Öğrenci Koçunun Öğrenci Üzerindeki Faydaları ve Etkileri Nelerdir?

Öğrenci koçları, öğrencilerin öncelikle seviyesine uygun bir çalışma programı hazırlamasına yardım olmaktadır. Böylelikle okul dersleri ve sınava hazırlık süreci belirli bir oranda ilerlemektedir. Öğrencilerin bu stresli dönemde stres yönetimi, duygusal ve mantıksal iletişim becerileri farklılık gösterebilmektedir. Bir öğrenci koçu, öğrencisinin tüm duygusal karışıklığını da ortadan kaldırarak, üniversiteye hazırlık döneminin zevkli geçmesini sağlayacaktır. Pek çok öğrenci lise dönemine geldiğinde kafasında meslek şekillendirebilmektedir. Bu nedenle acele ve yanlış seçimler ortaya çıkmaktadır. İşte bu noktada hedef belirleme, sınav stratejisi gibi etkenler devreye girer ve zorlu geçebilecek yol doğru atılan adımlarla kolaylaşabilir. Bu şekilde yıl kaybetme, bölüm değiştirme, mutsuz bir şekilde üniversiteden mezun olma durumları ile karşılaşılmayacaktır. Öğrenci koçları ile çalışan öğrencilerin kazanma ve yerleşme oranları oldukça yüksektir. Özellikle Prokoç Akademi koçları ile gerçekten fark yaratmak mümkündür. Yıllar sonra hayalindeki mesleği keşfetmek yerine, doğru analizler ve araştırmalar ile asıl hedefe vaktinde ulaşmak mümkündür.

Prokoç Akademi ile Öğrenci Koçluğunun Bir Farkı Var Mı?

Prokoç Akademi'de son derece başarılı, etkin ve öğrencisine, yaptığı işe saygı duyan koçlar yer almaktadır. Hazırladıkları ders programları, uygulanan deneme sınavları, öğrencilerin gelişimi ile akademi sayesinde stres ve kaygı yok olmakta, öğrenciler rahat nefes alarak sınava hazırlanmaktadır. Prokoç Akademi kullandığı sistem sayesinde öğrencinin adım adım her gelişimini kaydetmekte, başarısını yüzdelerle öğrenciye iletmektedir. Deneme sınavları, haftalık programları, yaptığı netler, eksikleri, geri kaldığı konular, TYT ve AYT performansları gibi belirleyici noktalarla Prokoç Akademisi ve öğrenci koçları her öğrencisinin yanında yer almaktadır. Amaç, her öğrencinin başarılı olması ve hayattaki hedefine rahat bir şekilde ulaşmasıdır.