Back to Top
 
Blog Image

YKS Koçluğu

YKS Koçluğu, sınav sürecine hazırlanan öğrencilerin ihtiyaç duyduğu bir hizmettir. Prokoç Akademi, öğrencilerin sınav sürecinde yanında olmak ve koçluk hizmeti sunmak için çalışmaktadır. Eğer profesyonel ve yeni nesil bir koçluk hizmeti almak isterseniz, buradan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, Prokoç Akademi’nin başarılarına göz atmak isterseniz, burayı ziyaret edebilirsiniz.
Yazıyı Oku!
Blog Image

Öğrenci Koçu

Prokoç önderliğinde, öğrenci koçu yardımları sayesinde oldukça stresli bir dönemi rahatlıkla atlatmak mümkündür. Ülkemizde öğrencilerin en çok stres ve zorluk yaşadığı, tercihlerin arasından sıyrılamadığı, hayatla bağını koparmaya kadar ilerlediği en ağır dönem üniversite sınavı hazırlık anlarıdır. Ancak bu dönemin hiçbir zaman stresli geçmesine gerek yoktur. Öğrenci koçu yardımları sayesinde, her öğrenci stres yaşamadan, kafasındaki soru işaretlerini kurtulabilir. Hayalindeki mesleği keşfedebilir ya da her zaman hayalinde yer edinen mesleğe nihayet kavuşabilir. Bunların hepsi öğrenci koçluğu sayesinde kolaylıkla gerçekleşebilir. Peki, öğrenci koçluğu nedir? Tam olarak bir öğrenci koçu nasıl bir işleve sahiptir? Öğrenciye ne gibi faydaları bulunmaktadır? Prokoç Akademi'nin bu alandaki yeri nedir?
Yazıyı Oku!
Blog Image

TYT Bitirme Kampı

Günümüzde öğrenciler üniversite hazırlık aşamasında alabilecekleri her desteği almaktadır. Bundaki amaç güzel bir bölüme yerleşebilmek ve nihayetinde meslek hayatına atılabilmektir. Ancak, çoğu öğrenci sınava hazırlanma aşamasında stres yaşamakta, sınav anında sıkıntılar oluşabilmektedir. Bunların temelinde öğrencilerin zorlu çalışma şartları, ağır ders-sınav koşulları yer almaktadır. Ancak en önemli etken öğrencilerin tam olarak hangi alanda başarılı olduklarını, hangi bölüm ve meslekte daha başarılı, huzurlu olacaklarını bilememeleridir. Böyle anlarda öğrencinin destek alması, akademik ve kişisel gelişiminde doğru adımları atması tüm hayatı açısından önem taşımaktadır. Yıl kaybetmemek, sene atlamamak adına, tam vaktinde doğru alanlar, doğru bölümler tercih edilmeli, buna en uygun çalışma planları hazırlanmalıdır. İşte tam da bu karmaşa anında eğitim kampları devreye girmektedir. TYT bitirme kampı, öğrencilerin tüm üniversite hazırlık sürecini en iyi şekilde atlatabilmelerine olanak sağlamaktadır.
Yazıyı Oku!
Blog Image

YKS Kampı

Öğrencilerin üniversite sınavına hazırlanırken YKS kampı gibi ortamlardan, öğrenci koçlarından destek almaları mümkündür. Bu destekler öğrencilerin sınava hazırlık aşamasında pek çok konudaki stresini, sıkıntısını, endişesini ortadan kaldırabilmektedir. Ülkemizdeki üniversite sınavı gerçeği kimi zaman öğrencilerin yanlış hazırlanabilme durumunu ortaya çıkarabilmektedir. Bunun nedeni öğrencilerin belirli saatler içerisinde sayıca çok soruyu hızlı bir şekilde ve mantık çerçevesi içerisinde çözmeye çalışmalarıdır. Hayallerindeki bölüme yerleşebilmeleri adına öğrencileri genel anlamda sınavların strese soktuğu görülmektedir. Bu stres ise öğrencinin düzgün bir şekilde sınava hazırlanmasına engel olmaktadır ya da hazırlanmış olduğu sınavda maalesef soruları yanlış cevaplamasına, algı sisteminde hatalar oluşabilmesine neden olabilmektedir. İşte tüm bu sıkıntıların ortadan kalkması amacı ile bir öğrencinin yıllardır çalışmış olduğu, hayalini, heyecanını, umutlarını bağladığı üniversite sınavı mühim bir adımdır. Hedeflerindeki bölüme, geleceğe umutla bakmasını sağlayacağı, mutluluk ve huzur içerisinde çalışabileceği bir mesleğe sahip olabilmesi adına YKS kampı gibi araçlar şart olmaktadır. Peki, YKS kampı nedir? YKS kampı öğrencilere tam olarak ne fayda sağlamaktadır? ProKoç akademinin YKS kamplarındaki etkileri ve rolü tam olarak nedir?
Yazıyı Oku!
Blog Image

Online Öğrenci Koçluğu

Özellikle üniversite sınavına hazırlık dönemlerinde öğrencilerin dershane harici eğitim ve destek aldığı kurumlar da bulunmaktadır. Her türlü destek öğrencilerin stresli geçen sınava hazırlık sürecinin iyileştirilmesine katkıda bulunmaktadır. Öğrenci koçluğu yanı sıra online öğrenci koçluğu da günümüzde kişilerin çok sık tercih ettiği destek gruplarından bir tanesidir. Prokoç Akademi olarak da öğrencilerimizin eğitim, kariyer, sınava hazırlık gibi tüm ihtiyaç duydukları alanda gereken bilgi ve desteği sunmaktayız. Online öğrenci koçluğu sayesinde pek çok öğrenci kafasındaki sorulara yanıt bulabilmekte, kararsız kaldıkları bölümler arasında kendilerine en uygun olanını seçebilmektedir. Hem lise eğitimi hem de sınava hazırlık büyük bir karmaşa ve stres yaratabilmektedir. Fakat online öğrenci koçluğu ile bunun önüne geçmek ve durdurmak mümkündür. Peki online öğrenci koçluğu nedir? Öğrencilere faydası nelerdir? Prokoç Akademi'nin bu konudaki yeri nedir?
Yazıyı Oku!
Blog Image

Eğitim Koçu

Öğrencilerin eğitim süreçlerinde özellikle sınavlara hazırlık aşamalarında potansiyellerini bulabilme, hedef belirleme ve güven kazanmasını sağlayarak iyi bir eğitim hayatını geçirmesini sağlayan profesyonellerdir. Ayrıca eğitim koçuyla çıkılan başarı yolunda manidar ve doğru soruları öğrenciye yönelterek kendini sorgulamasına ve bir hedef doğrultusunda başarıya ulaşmasına katkı sağlar
Yazıyı Oku!
Blog Image

TYT-AYT Koçluğu

TYT-AYT koçluğu öğrencilerin sınavlarda daha iyi performans göstererek hedeflerine ulaşmalarında sunulan özel rehberlik hizmetidir. Bu koçluk hizmetleri öğrencilerin hazırlanma süreçlerinde gerekli araçları sağlarken, sınav stratejileri hakkında tavsiyelerde bulunarak motivasyonlarını arttırmayı hedeflemektedir. Kısacası TYT-AYT koçluğu bir mentorun yönlendirmesi eşliğinde öğrencinin sınavlarda daha başarılı olmak için çalışmalarını organize etme imkânı sunmaktadır.
Yazıyı Oku!
Blog Image

Sınavda Zaman (Süre) Yönetimi

Sınavda zaman yönetim kavramında aklımıza ilk gelen okuma ve anlama becerilerinin doğru ve hızlı bir biçimde kullanılması gelmektedir. Örneğin, sunum hazırlıkları yapan bir konuşmacı kendisine verilen süreyi doğru kullanabilmek için defalarca prova yapmaktadır. Amacı konuşma süresini doğru ve etkili bir biçimde kullanmaktadır. Sınava hazırlanan öğrenci içinde verilen sürenin provası deneme sınavlarının çözümüdür. Zaman kullanımıyla ilgili beynimizde kalıplar oluşturabiliriz. Bazen bu kalıplar ihtiyaçlarımızı karşılamaktadır. Sınavda süre yönetimi de bu kalıplardandır. Aslında sınavda süre yönetimi karşımıza gelen soruların tamamını doğru ve sağlıklı bir şekilde cevaplayarak en son aşamada çözümlerini hızlıca kontrol etmeye imkân bulacak bir zaman dilimi oluşturmaktır.
Yazıyı Oku!
Blog Image

Sınav Kaygısı

Sınav Kaygısıyla Baş Etmek Özellikle Son Dönemlerde Çok Kafa Karıştırabilir. Bu Dönemde Bile Netlerini Arttırabilmen İçin Bu Videoyu İzlemeni Tavsiye Ediyoruz. İyi Seyirler.
Yazıyı Oku!